International Girls in ICT Day 2021: 19-23 Απριλίου εβδομάδα αποκλειστικά για μαθήτριες από την Socialinnov

Με αφορμή την International Girls in ICT Day 2021, στις 22 Απριλίου, η Socialinnov  αφιερώνει την εβδομάδα 19-23 Απριλίου αποκλειστικά για μαθήτριες, που θέλουν να κάνουν τα πρώτα τους βήματα στον κλάδο του ICT!

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει μια ομιλία για εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές, καθώς και 4 workshop αφιερωμένα αποκλειστικά σε μαθήτριες από 10 έως 18 ετών (στα οποία μπορούν να τις εγγράψουν οι κηδεμόνες τους), τα οποία εστιάζουν στον προγραμματισμό, αλλά και στην ενίσχυση των δεξιοτήτων των μαθητριών με στόχο την ενθάρρυνση της ενασχόλησης τους με την τεχνολογία πληροφοριών και επικοινωνιών.

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στο παρακάτω link, επιλέγοντας όσα σεμινάρια σας ενδιαφέρουν, ενώ θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας: