2ο ΕΠΑΛ Γαλατσίου: 23ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός κατασκευής Ξύλινης Φωλιάς για Πουλιά

Το 2ο ΕΠΑΛ Γαλατσίου σε συνεργασία με την Ελληνική Ορνιθολογική Εταιρεία (Ε.Ο.Ε.), τη «Δράση για την κοινωνία, τον πολιτισμό και την ποιότητα ζωής» και το Δήμο Γαλατσίου και στo πλαίσιο εκπόνησης προγραμμάτων Περιβαλλοντικής
Αγωγής της τρέχουσας σχολικής χρονιάς, 2019-2020 διοργανώνει τον 23ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό κατασκευής Ξύλινης Φωλιάς για Πουλιά.
Οι φωλιές πρέπει να σταλούν μέχρι την Παρασκευή 8 Μαΐου 2020, στο 2ο ΕΠΑ.Λ. Γαλατσίου στη διεύθυνση:

Ταϋγέτου 60 και Πασσώβ 8
Γαλάτσι
Τηλέφωνα επικοινωνίας: 210 – 2288340 & 341
Fax: 210 -2288340
e-mail: mail@2epal-galats.att.sch.gr).
Μετά το τέλος του διαγωνισμού οι φωλιές δεν θα επιστραφούν στους διαγωνιζόμενους, αλλά θα αναρτηθούν σε δέντρα του Άλσους Βεΐκου του Δήμου Γαλατσίου, του Πάρκου Περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης «Αντώνη Τρίτση» του Δήμου Ιλίου και σε άλλα πάρκα του νομού Αττικής. Σε όλους τους συμμετέχοντες θα απονεμηθούν τιμητικοί έπαινοι.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους όρους συμμετοχής στην αφίσα του Διαγωνισμού

Διευκρινίζεται ότι η δράση θα είναι προαιρετική και δωρεάν για τους μαθητές.