Το Γαλλικό Κολλέγιο Ελλάδος IdEF αναζητεί καθηγητές για το Campus της Αθήνας

Το Γαλλικό Κολλέγιο Ελλάδος “ΚΟΛΛΕΓΙΟ IdEF”, αναζητά καθηγητές για τα ελληνόφωνα, αγγλόφωνα και γαλλόφωνα προγράμματα σπουδών του Δημόσιου Γαλλικού Πανεπιστημίου «Sorbonne Paris Nord», που προσφέρονται από τις αντίστοιχες σχολές στο Campus της Αθήνας:

Νομική Σχολή

Καθηγητές / -τριες Νομικής. Η κατοχή Διδακτορικού τίτλου σπουδών, η εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες, καθώς και η άριστη γλώσσα διδασκαλίας ανά περίπτωση (ελληνικά, αγγλικά, γαλλικά) αποτελούν απαραίτητες προϋποθέσεις πρόσληψης. Προϋπηρεσία στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση επιθυμητή.

Σχολή Οικονομικών Επιστήμων και Διοίκησης Επιχειρήσεων

Καθηγητές / -τριες Οικονομικών επιστημών, διοίκησης επιχειρήσεων και λογιστικής. Η κατοχή Διδακτορικού τίτλου σπουδών, η εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες, καθώς και η άριστη γλώσσα διδασκαλίας ανά περίπτωση (ελληνικά, αγγλικά, γαλλικά) αποτελούν απαραίτητες προϋποθέσεις πρόσληψης. Προϋπηρεσία στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση και εργασιακή προϋπηρεσία επιθυμητά προσόντα πρόσληψης.

Σχολή Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού

Καθηγητές / -τριες Προπονητικής και Αθλητικών Επιστημών. Θα προτιμηθούν κάτοχοι Διδακτορικού τίτλου σπουδών. Η εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες, καθώς και η άριστη γλώσσα διδασκαλίας ανά περίπτωση (ελληνικά, γαλλικά, αγγλικά) αποτελούν απαραίτητες προϋποθέσεις πρόσληψης. Προϋπηρεσία στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση και εργασιακή προϋπηρεσία επιθυμητά προσόντα πρόσληψης.

Οι υποψήφιοι καλούνται να υποβάλλουν το βιογραφικό τους αποκλειστικά ψηφιακά, στην διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου dir.peda@idef.gr
Πληροφορίες: κ. Βασίλης Ζαμαρίας, Τηλ. 2106980772

Το Γαλλικό Κολλέγιο Αθηνών – IdEF αποτελεί εργοδότη ίσων ευκαιριών.

Πληροφορίες για το Κολλέγιο μπορείτε να βρείτε στο σύνδεσμο https://www.idef.gr/to-idef/parousiasi-idef