ΟΛΜΕ. Διευκρίνιση σχετικά με την απεργιακή κινητοποίηση της Δευτέρας 15/1 για απογευματινά και εσπερινά σχολεία

Ανακοίνωση με ημερομηνία 15/1/2018 εξέδωσε το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ με θέμα: Διευκρίνιση σχετικά με την απεργιακή κινητοποίηση της Δευτέρας 15/1 για απογευματινά και εσπερινά σχολεία.

Στην ανακοίνωση αναφέρεται: ” Ύστερα από ερωτήματα ΕΛΜΕ και συναδέλφων που εργάζονται σε απογευματινά και εσπερινά σχολεία της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σας διευκρινίζουμε ότι η 3ωρη στάση εργασίας της ΟΛΜΕ αφορά της 3 πρώτες ώρες και η 3ωρη στάση της ΑΔΕΔΥ τις 3 τελευταίες ώρες του απογευματινού ή εσπερινού εργασιακού ωραρίου των εκπαιδευτικών. Κατόπιν τούτου γίνεται κατανοητό ότι ο κλάδος βρίσκεται σε 24ωρη απεργιακή κινητοποίηση τη Δευτέρα 15/1/2018.”

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την ανακοίνωση της ΟΛΜΕ