Ένωση Ελλήνων Φυσικών, Ανακοίνωση των βραβείων του διαγωνισμού “Γίνε και εσύ εισηγητής”

Το Δ.Σ της Ε.Ε.Φ εξέδωσε ανακοίνωση μέσω της οποίας γνωστοποίησε  τα αποτελέσματα της αξιολόγησης των μαθητικών εισηγήσεων του διαγωνισμού
“Γίνε και εσύ εισηγητής”
Τα βραβεία που απονέμονται είναι τα εξής:
1ο-3ο Βραβείο: Επίσκεψη και ξενάγηση σε ερευνητικό κέντρο του εσωτερικού – Δωρεάν συμμετοχή στο θερινό σχολείο Κεφαλληνίας
4ο-6ο Βραβείο: Δωρεάν συμμετοχή στο θερινό σχολείο Αίγινας
7ο-10ο Βραβείο: Δωρεάν συμμετοχή στο θερινό σχολείο Ιστιαίας
Ειδικά Βραβεία: Δωρεάν συνδρομή στο περιοδικό Physics News για το 2018.
Όλοι οι βραβευόμενοι κερδίζουν δωρεάν συμμετοχή στο επόμενο μαθητικό φεστιβάλ “Οι Φυσικές Επιστήμες Μαγεύουν” τον Δεκέμβριο 2018.
Η Ε.Ε.Φ. μέσω της ανακοίνωσης συγχαίρει όλους τους μαθητές για τις εργασίες που παρουσίασαν, για την δημιουργικότητα και την πρωτοτυπία με την οποία επεξεργάστηκαν τα θέματα που ανέπτυξαν, καθώς και για την άψογη παρουσία τους στην συγκεκριμένη ημερίδα του τριήμερου μαθητικού φεστιβάλ.
Τα βραβεία θα απονεμηθούν σε ειδική εκδήλωση στο τέλος του μηνός  Ιανουαρίου 2018.