ΥΠΠΕΘ: Προκήρυξη για την κάλυψη κενών θέσεων διδακτικού προσωπικού στα Ευρωπαϊκά Σχολεία για το σχολικό έτος 2019-2020

Με απόφαση του Υπουργού παιδείας κ. Κ. Γαβρόγλου καλούνται οι υποψήφιοι, μόνιμοι εκπαιδευτικοι κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων και κλάδου ΠΕ02 Φιλολόγων, οι οποίοι διαθέτουν τα προβλεπόμενα προσόντα και αναφέρονται κατωτέρω να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την κάλυψη με απόσπαση των κάτωθι θέσεων:

Α) Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Τρεις (03) θέσεις κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων

 Μία (01) θέση εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων στο Ευρωπαϊκό Σχολείο Λουξεμβούργο ΙΙ.

 Μία (01) θέση εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων στο Ευρωπαϊκό Σχολείο Βρυξέλλες Ι – Berkendael.

 Μία (01) θέση εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων στο Ευρωπαϊκό Σχολείο Βρυξέλλες ΙII.

Β) Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Μία (01) θέση κλάδου ΠΕ02 Φιλολόγων

 Μία (01) θέση εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ02 Φιλολόγων στο Ευρωπαϊκό Σχολείο Λουξεμβούργο

Προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ορίζεται από 6-3-2019 έως και 18-3-2019 και ώρα 14:00.

Οι υποψήφιοι κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης για όλες τις θέσεις του κλάδου τους.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την προκήρυξη